Dowiedz się ile kosztuje dedyk minecraft

Najlepszy hosting serwerów minecraft

Stwórz własny server minecraft

1. Hostinger – #1 Najlepszy hosting minecraft

Hostinger posiada ponad 29 milionów użytkowników, świadcząc usługi hostingowe nieprzerwalnie od 2004 roku. Każdego dnia hosting w firmie wykupuje ponad 15 tysięcy nowych Klientów (co daje 1 klienta co 5 sekund!). 

Testowałem wiele firm hostingowych, natomiast ta firma wygrywa – jakością usług hostingowych, łatwością zamówienia, obsługą Klienta oraz stosunkiem jakości do bardzo niskich cen. Zdecydowanie i z czystym sumieniem mogę umieścić ją na 1 miejscu w rankingu.

Dodatkowo firma aktualnie posiada limitowaną czasowo promocję. Jeżeli szukasz hostingu, właśnie go znalazłeś:
Hostinger posiada kilka pakietów hostingu Shared, Cloud oraz VPS. Pełen pakiet narzędzi w tym instalator WordPress i kreator stron internetowych. Firma posiada sprawnie działający support, który pomoże w kwestii hostingu, konfiguracji czy ew. awarii strony. 

Jak wybrać najlepszy hosting minecraft ?

Przeczytaj nasz artykuł porównawczy

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ U DOSTAWCY USŁUG HOSTINGOWYCH JEŻELI CHCESZ ZROBIĆ WŁASNY PROFESJONALNY SERWER MINECRAFT? JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY I TANI HOSTING SERWERÓW MINECRAFT (PL)?  JAK ZROBIĆ PROFESJONALNY SERWER MINECRAFT?

Jak wiele innych aplikacji, Minecraft stawia wymagania zarówno dla sprzętu jak i infrastruktury. Aby cieszyć się płynną rozgrywką na samodzielnie hostowanych serwerach Minecraft, musisz być świadomy pewnych finansowych i technicznych szczegółów.

Chociaż większość z tych szczegółów ma zastosowanie do prawie wszystkich opcji hostingowych, niektórzy hostingodawcy poszli o krok dalej, aby zaoferować wyspecjalizowane plany hostingowe Minecraft, które mogą zawierać dodatkowe funkcje specyficzne dla Minecrafta.

Prowadzenie własnego serwera Minecraft online oznacza, że będziesz potrzebował sprzętu i przepustowości aby go obsłużyć. Jeśli nie posiadasz własnego centrum danych, oznacza to wynajęcie miejsca na serwerze hostowanym przez firmę hostingową, taką jak najlepszy hosting serwerów mc i nie tylko Hostinger.

Aby upewnić się, że twój hosting Minecrafta działa bezproblemowo, są pewne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze planu hostingowego Minecrafta, takie jak:

  1. Procesor

Prawie wszystkie aplikacje internetowe będą wymagać czasu przetwarzania do działania, ale jest to bardzo ważne dla własnych serwerów gier. W rzeczywistych scenariuszach użycia, czas przetwarzania jest obliczany w cyklach zegara jako MHz lub GHz.

W hostingu internetowym, serwery są często wyposażone w wiele potężnych procesorów. Dokładna informacja ile wydajności procesora można dostać jest określona w planach hostingowych. Współdzielony hosting hosting jest dzielony między kontami, podczas gdy VPS lub cloud hosting plany oferują użytkownikom wyłączne korzystanie z pewnych ilości zasobów FTP.

  1. Pamięć

RAM – to pamięć, która jest używana do uruchamiania procesów. Kiedy zadanie jest wykonane do serwera, ładuje dane do pamięci w celu szybszego przetwarzania. Jeśli masz mniej pamięci niż jest to wymagane, wtedy konieczne staje się, aby serwery częściej wymieniały dane w pamięci RAM i poza nią, co skutkuje niższą wydajnością.

Ponownie, podobnie jak w przypadku wydajności procesora, hosting współdzielony działa z dużej ilości pamięci, która jest współdzielona między wieloma kontami. VPS lub cloud hosting oferują swoje zastosowania dedykowanej pamięci do użytku. Dokładnie tyle, ile potrzebujesz. 

  1. Typ pamięci masowej i przestrzeń dyskowa

Minecraft nie jest grą wyjątkowo wymagającą pamięci RAM, ale jeśli prowadzisz dobry serwer Minecrafta, posiadanie dysku SSD pomoże przyspieszyć działanie. Pamiętaj jednak o różnicach, które są możliwe w tej dziedzinie.

Niektórzy hostingodawcy oferują oprogramowanie serwerowe oparte na SSD (takie jak system operacyjny i oprogramowanie serwera WWW), podczas gdy dane są przechowywane na zwykłej pamięci masowej. To różni się od oferowania pełnego rozwiązania SSD, gdzie wszystko jest przechowywane na SSD.

  1. Lokalizacja serwera

To może być jedna z najbardziej krytycznych rzeczy dla Twojego serwera hostingowego Minecraft. Lokalizacja, gdzie serwer jest hostowany robi różnicę. Serwer, który jest daleko od miejsca, w którym jest większość graczy, często powoduje wysokie opóźnienia (lag).

Jeśli hostujesz graczy z całego świata, wtedy nie możesz wiele z tym zrobić. Jednakże, jeśli musi to być server dla graczy z określonego kraju/regionu, najlepsza opcja – wybrać hosting z serwerami w pobliżu tego obszaru. To może znacznie zmniejszyć opóźnienia w grze.

  1. Wsparcie techniczne dla hostingu serwerów MC

Jak wspomniałem wcześniej, niektóre fajne hostingi oferują specjalne plany hostingowe skierowane do hostów Minecrafta. Jest to istotne, ponieważ te dostawcy usług hostingowych, które to robią, często mogą mieć dodatkowe wsparcie dla planów hostingowych Minecraft, które czasami jest ciężko znaleźć gdzie indziej.

Przykłady tego typu wsparcia są często w obszarach pomocy w instalacji i konfiguracji. Aby zobaczyć, czy host, który bierzesz pod uwagę pomoże z tym, to najlepiej spróbować i skontaktować się z nimi przed wyborem planu.

  1. Unikaj zbyt tanie plany hostingowe Minecraft

Istnieje wiele firm hostingowych które oferują stawki niższe niż zalecane. Jednak nalegam, aby zachować ostrożność przy decyzji kupić jeden z tych planów. Najtańszy hosting minecraft prawie nigdy nie zadowoli Cię.

Cennik. Ile kosztuje dedyk minecraft? 

Ponieważ własne serwery minecraft są lepsze od już istniejących dlatego, że możesz zainstalować pluginy i mody odpowiadające twoim potrzebom, każdy gracz by chciał mieć swój własny server Minecraft z modami. I tutaj powstaje pytanie: gdzie kupić dobry hosting do serwera Minecraft. Oczywiście istnieje opcja żeby znaleźć darmowy host serwerów Minecraft. Też słyszeliśmy, że firma crafthost pl ma serwery testowe, ale nasze opinie jest taka: na 100% nie będziesz zadowolony z wydajności takich hostingów, więc najlepsze opcje – płatne hostingi. Co do ceny, hosting serwerów Minecraft zazwyczaj jest tani. Ale trzeba zwrócić uwagę na oferowany przez dostawcę plan hostingowy. Jeżeli chcesz stworzyć prosty serwer pod Minecraft dla siebie i swoich przyjaciół, cena się zaczyna od 30 zł, ale w przypadku, gdy chcesz stworzyć profesjonalny serwer, który będzie w stanie przyjąć jednocześnie dużo graczy, to w takim przypadku oczywiście będziesz musiał zapłacić więcej. Sprawdź ofertę dostawcy usług hostingowych №1 w Polsce Hostinger.

Zapisz się na Newsletter

Otrzymuj najnowsze aktualizacje i wiadomości na swoją skrzynkę pocztową