Wady i zalety taniego hostingu

Tani hosting

Tani hosting​

Jeśli chcesz znaleźć hosting, pierwszą rzeczą, którą prawdopodobnie weźmiesz pod uwagę jest cena za rok, zwłaszcza jeśli jesteś właścicielem małej firmy zawsze będziesz chciał znaleźć hosting w dobrej cenie. Jest to zrozumiałe, ponieważ większość małych firm działa w oparciu o ograniczony budżet. Muszą one wykorzystać swoje ograniczone zasoby tam, gdzie będą miały największy wpływ, ale niestety tani i dobry hosting to są dwie różne rzeczy.

Jednak niektórzy mogą błędnie sądzić, że każda aktywność w sieci jest opłacalna. Prawda jest taka, że jeśli Twoja strona jest stale wyłączona lub powolna, jeśli masz na stronie dużo reklamy lub jeśli istnieją problemy z bezpieczeństwem, to może zaszkodzić reputacji firmy. Powyższe problemy są często wynikiem wyboru taniego hostingu.

Warte uwagi, że przestoje dla sklepów internetowych mogą wpłynąć na współczynnik konwersji i sprzedaży nawet o 30%. W ostatnim badaniu przeprowadzonym przez Hosting Kanada, znaleźli, że popularne rozwiązania hostingowe dyskontowe mają 94-97% uptime, co, gdy mierzyć w ciągu kilku miesięcy, może spowodować utratę kilku procent klientów.

W tym artykule mamy zamiar omówić zalety i wady taniego hostingu.

Zaleta: jest tani

Jako właściciel firmy lub nawet ktoś, kto chce stworzyć stronę internetową do udostępniania zdjęć, osobistego blogowania lub z jakiegokolwiek innego powodu (dla programistów, fotografów), budżet motywuje, dyktuje i ogranicza opcje. Tańszy hosting, taki jak hosting współdzielony, jest atrakcyjny z tego powodu. Ponieważ daje użytkownikom możliwość współdzielenia zasobów na jednym serwerze dedykowanym, a tym samym posiadania wszystkich korzyści z serwera bez odpowiedzialności za zarządzanie nim i tańszego niż serwer dedykowany.

Wada: Obawy dotyczące bezpieczeństwa

Jednym z powodów, dlaczego tani serwer jest tak tani jest to, że właściciel serwera płaci minimalną kwotę za wsparcie techniczne i administratorów. W rezultacie rodzi to szereg problemów związanych z bezpieczeństwem.

Tanie serwery nie pozwalają na zainstalowanie funkcji takich jak oprogramowanie antywirusowe, aby chronić Twoją stronę. W przypadku hostingu współdzielonego, jeśli jedna z hostowanych stron ma problem z bezpieczeństwem, wpływa to na wszystkie inne strony na serwerze, w tym na Twoje.

Zaleta: Łatwość użytkowania

Najtańszy hosting stron internetowych – to hosting współdzielony. Jest to najłatwiejszy typ hostingu dla użytkowników, aby skonfigurować i używać. Hosting współdzielony ułatwia konfigurację oprogramowania i korzystanie z preinstalowanych technologii. Wszystko to można zrobić za pomocą intuicyjnego panelu sterowania zainstalowanego na serwerze.

Wada: ograniczone zasoby

Innym powodem, dlaczego dostawca usług hostingowych może zaoferować serwer tanio jest to, że hostuje jak najwięcej stron, jak to możliwe na jednym serwerze. Wszystkie strony na tym serwerze walczą o ograniczone zasoby. Jeśli inna strona ma zauważalny wzrost ruchu w sieci, może to spowolnić Twoją witrynę. Może nawet sprawić, że pewne zasoby staną się całkowicie niedostępne.

Zaleta: wygodność

Osoba bez umiejętności technicznych może uzyskać dostęp do serwera współdzielonego i hostować swoją stronę internetową. Posiadając bardzo tani hosting (własny serwer WWW) nie musisz zatrudniać profesjonalistów do zarządzania bazą danych lub hostingiem. Jest to wygodna opcja dla właścicieli małych firm, którzy chcą mieć swoją stronę w Internecie, ale nie wiedzą nic o technicznej stronie hostingu.

Wada: Ograniczone możliwości dostosowania

Większość tanich firm hostingowych pozwala swoim użytkownikom na instalowanie standardowej konfiguracji oprogramowania CMS. Nie można modyfikować plików systemowych w celu poprawy wydajności witryny. Firma hostingowa ma pełną kontrolę nad serwerem. To oni przydzielają Twoje zasoby. Oznacza to, że mogą oni dodawać lub usuwać zasoby według własnego uznania.

Zalety: Wsparcie Techniczne

Wiele tanich witryn hostingowych oferują wsparcie online i pomoc techniczną. Wiele z tych gospodarzy oferuje wsparcie 24/7. Opcje wsparcia technicznego różnią się, ale często obejmują czat online, wsparcie e-mail i wsparcie telefoniczne. Większość stron ma co najmniej kilku pracowników z techniczną wiedzą, którzy mogą odpowiedzieć na Twoje pytania. 

Minusy: słabe wsparcie

Oto druga strona medalu. Tanie firmy hostingowe muszą gdzieś ciąć koszty. Mogą to zrobić za pomocą personelu lub jakości serwerów i sprzętu, z którego korzystają. Dość często zdarza się, że obcinają oba te elementy. Oznacza to, że gdy problem techniczny dotyczy serwera, mogą nie mieć doświadczonego personelu lub wystarczającej liczby pracowników, aby rozwiązać problem. 

To samo dotyczy obsługi klienta. Twój telefon, czat lub e-mail może pozostać bez odpowiedzi przez kilka dni lub tygodni z powodu braków kadrowych.

Co dotyczy darmowego hostingu?

Istnieje wiele stron oferujących darmowy hosting. Właścicielowi małego biznesu może wydawać się kuszące, że jeśli tanie jest dobre i szybkie, to darmowe jest lepsze. Nasze opinie są takie: nic na tym świecie nie jest za darmo. Niektóre firmy hostingowe oferują darmowy hosting, aby zachęcić Cię do zakupu płatnej usługi. Inni oferują swoje usługi za darmo, ale potem zarabiają pieniądze dzięki reklamie na Twojej stronie. Niektóre z nich oferują swoje usługi za darmo, a następnie sprzedają dane osobowe marketerom, aby sfinansować swoje wysiłki. Jeśli poważnie myślisz o budowaniu strony internetowej dla małej firmy lub osobistego bloga, zalecamy trzymanie się z dala od większości darmowych firm hostingowych.

Jeżeli potrzebujesz naprawdę tani hosting internetowy bez limitu transferu dla firm w promocyjnej cenie, zwróć uwagę na Hostinger.pl. Jest to №1 dostawca usług hostingowych w Polsce. Także Hostinger jest dostawcą domen PL COM itd.

Zapisz się na Newsletter

Otrzymuj najnowsze aktualizacje i wiadomości na swoją skrzynkę pocztową